To była noc pełna wrażeń i atrakcji. Kolejna edycja Silesia Business & Life Awards za nami. Po raz kolejny patery trafiły w ręce tych, którzy pokazują, że niemożliwe nie istnieje, stanowią inspirację dla początkujących przedsiębiorców i święcą sukcesy.

 

– Pojawiło się na gali wielu przedstawicieli firm, które wcześniej z nami nie współpracowały. Bardzo nas to cieszy, bo to pokazuje, że kolejne marki chcą być częścią tego, co tworzymy. Co jednak najważniejsze – na gali panowała fantastyczna atmosfera. Goście byli uśmiechnięci, wystąpiły gwiazdy muzyki z górnej półki a całość dopełniło przepyszne menu – mówił Klaudiusz Sevkowić, organizator gali i redaktor naczelny magazynu Silesia Business & Life.

Silesia Business & Life Awards stanowi podsumowanie roku i jest okazją, by w gronie ludzi biznesu reprezentujących różne branże nagrodzić tych, którzy mierzą wysoko i sumiennie realizują postawione sobie cele. Udział w gali wzięły osobistości ze świata biznesu, polityki i rozrywki. To przy tak znamienitym gronie wyróżnieni zostali Ci, którzy w oczach redakcji magazynu Silesia Business & Life w roku 2019 zasłużyli na szczególne uznanie. I tak tytuł osobowości roku 2019 powędrował do jednej z najbardziej aktywnych i charyzmatycznych postaci polskiej polityki – Grzegorza Tobiszowskiego. Kapituła magazynu wzięła pod uwagę to, że Grzegorz Tobiszowski to jeden z architektów Programu dla Śląska, unikatowego w skali kraju, dzięki któremu do naszego województwa trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych. Dziś eurodeputowany, niezwykle zaangażowany i oddany sprawom Śląska i Polski.

 

– Nigdy nie ukrywałem, że ten region jest dla mnie bardzo ważny. To, że jestem właśnie tutaj dobrze postrzegany i doceniany za swoją działalność w życiu publicznym jest dla mnie ogromnym zaszczytem – szczególnie w momencie, gdy podkreśla się walory związane z umiejętnością dialogu i zarządzania – mówił Grzegorz Tobiszowski tuż po odebraniu patery. – Cieszę się, że zostałem zaproszony i znalazłem się w gronie przedsiębiorców z województwa śląskiego, którzy osiągają naprawdę znaczące wyniki. Większość dziś wyróżnionych odnosi sukcesy nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. Jestem pod wrażeniem, bo to pokazuje, że województwo śląskie ma coraz więcej ambasadorów związanych z przedsiębiorczością, biznesem i nowymi technologiami – dodał.

 

Złote patery trafiły także w ręce szeregu przedsiębiorców. Firmą roku w branży motoryzacyjnej został Bentley Porsche Katowice. Firmą roku wśród dużych i średnich przedsiębiorstw został City Glas. Tytuł firmy roku w branży ubezpieczeniowej powędrował do PZU SA. Firmą roku w branży muzycznej został Magic Records / Active Rights Management. Firma roku w branży koncertowej i produkcji muzycznej to Kindla Music. Tytuł firmy roku innowacyjnej w energetyce przyznano firmie Tauron SA. Hotelem roku został hotel Holiday Inn. Produktem roku okrzyknięto Chivas Regal. Zaś firmą roku w branży medycyny estetycznej została Drzazga Clinic. Specjalna patera za pięciolecie działalności powędrowała do firmy Premium Ubezpieczenia.

Wręczenie pater okraszone było wyjątkowymi występami muzycznymi. Specjalnie dla naszych gości wystąpili Sannah i Marcin Sójka – zwycięzca dziewiątej edycji The Voice Of Poland. Wieczór dopełniła złożona z kilku dań kolacja specjalnie przygotowana na tę okazją przez szefa kuchni restauracji Cristallo znajdującej się w Hotelu Monopol Katowice. Galę poprowadził Adam Giza – prezenter programów TVP.

GALERIA