Silesia Business & Life Golf Cup 8 na wspaniałym polu Sand Valley Golf Resort

Sand Valley Golf Resort to miejsce do którego zawitał turniej Silesia Business & Life Golf Cup po raz pierwszy. Ambiente tej wspaniałej lokalizacji zachwycało od pierwszego spojrzenia. Rozległy teren z wspaniałymi domkami do wynajęcia, z basenami oraz wyjątkowe pole golfowe, uroczy domek klubowy oraz cudowna słoneczna pogoda. Po przybyciu naszych wspaniałych golfistów, którzy tworzyli przesympatyczną atmosferę niczego już nie brakowało. „Sand Valley to mistrzowskie pole golfowe, które rozciąga się na ponad 80 hektarach malowniczego polskiego krajobrazu. Sklasyfikowane przez Golf World w TOP 100 jako jedno z najlepszych pól golfowych w Europie, w latach 2013-2014 stało się domem dla turnieju Lotos Polish Open (Pro Golf Tour). Nasz resort to 18-dołkowe pole golfowe par 72, 6-cio dołkowe pole akademii par 3, zadaszony driving range i duży treningowy obszar putting green. Pole zostało zaprojektowane przez duet Tilander-Ristola, którzy nadali temu miejscu niezwykle linksowy charakter z szerokimi fairway’ami, rozległymi waste bunkrami oraz wymagającymi greenami, które są fundamentalnym elementem niezapomnianej rundy golfa na Sand Valley  – tutaj każdy dołek ma osobną historię do opowiedzenia. Przyjdź, zagraj i opowiedz swoją” – Antti Pohjonen Prezes Zarządu

W turnieju wzięli udział golfiści z całego kraju, jak również z Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Islandii, Litwy, Rosji, Czech – można śmiało powiedzieć, że turniej zyskał status turnieju międzynarodowego. Dla każdego golfisty został przygotowany giftbag z czapeczką golfową i piłeczkami marki Srixon. Podczas obu dni turniejowych dla uczestników zostały przygotowane konkursy Longest Drive z nagrodami sponsorów 4Dent i GolfTeam, a także konkursy  Hole in One, gdzie nagrodami były:

– tygodniowy golfowy wyjazd do 5-cio gwiazdkowego hotelu na Teneryfie

– 600 butelek wina Gevelli

– sprzęt golfowy marki Srixon o wartości 10000 zł

– bilet Business Class Qatar Airways do wybranej destynacji na Świecie

Największą niespodzianką turnieju była wygrana w drugim dniu turnieju na dołku nr 3  Hole in One przez Pana Kazimierza Mendak, który otrzymał od sponsora – firmy Gevelli 600 butelek wina gruzińskiego. Panu Kazimierzowi w ramach pamiątki dokonania tak wspaniałego wyczynu, została wręczona flaga turniejowa z dołka #3 oraz certyfikat.

W kategorii Stoke Play Brutto główną nagrodą był tygodniowy golfowy wyjazd na Teneryfę do 5***** gwiazdkowego hotelu sponsorowany przez Travel&Action, którą wygrał znany na całym Świecie sportowiec Mariusz Czerkawski. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, torby golfowe, puttery i wedge marki Cleveland, piłeczki golfowe marki Srixon. Golfiści będący w czołówce każdej z kategorii otrzymali również kwalifikację do gry w turnieju finałowym Silesia Business & Life Golf Cup 8.

Wyniki turnieju:

 

Stroke Play Brutto

 

Czerkawski Mariusz  149

Sokołowski Lech        155

Mendak Kazimierz    156

 

Stableford Netto 0-18

 

Przyborowski Piotr     76

Smalarz Wiesław        72

Berezin Sergei             71

 

Stableford Netto 18,1-36,0

 

Olejniczak Piotr         80

Heith Gilbert              77

Lyubinskaya Anna     74

 

Najlepsza Kobieta

 

Muddemann Anna       61

 

Hole in One #3

 

Mendak Kazimierz