Gran Canaria – turniej eliminacyjny

I turniej eliminacyjny do Silesia Business & Life Golf Cup 2017 już za nami. Na malowniczych wzgórzach Gran Canarii zmagało się zacięcie 75 graczy z całej Polski. Piękna pogoda, niezwykła atmosfera i świetna zabawa to tylko niektóre z wielu atrakcji turnieju.

 

Prawie Afryka

Gran Canaria to jedna z wysp zaliczana do Makaronezji, usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i znajduje się pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą. Dzięki swemu położeniu, mokrym i chłodnym wiatrom pochodzącym ze strefy ciśnieniowej Azorów, jest jednym z miejsc o najpiękniejszej pogodzie w całej Europie. To właśnie dlatego wyspa stanowi mały cud klimatyczny, zapewniając wiecznie wiosenną aurę u stóp nawet zimowego kontynentu europejskiego. I to tutaj właśnie odbył się I turniej eliminacyjny do rozgrywek Silesia Business & Life Golf Cup 2017.

 

Bo golf to podstawa

– Podróż na Gran Canarię to marzenie – rajskie plaże, słońce, relaks, mili ludzie. Czego chcieć więcej? Golfa – bez wahania stwierdza Klaudiusz Sevković, redaktor naczelny magazynu Silesia Business & Life i organizator turnieju eliminacyjnego. – I turniej eliminacyjny do rozgrywek Silesia Business & Life Golf Cup 2017 zakończył się dużym sukcesem. Cieszymy się, że mogliśmy ugościć wielu graczy z całej Polski, m.in. reprezentantów takich pól, jak: Sierra Golf Club, Sobienie Królewskie, Kalinowe Pola, Kraków Valley Golf czy Śląskiego Klubu Golfowego, a także naszych stałych ambasadorów – Jurka Dudka i Tomasza Iwana. W turnieju zagrali również zwycięzcy poszczególnych sześciu edycji Silesia Business & Life Golf Cup. To było niepowtarzalne wydarzenie i z pewnością nie brakowało emocji ani rywalizacji,  bo oprócz wspomnianego turnieju eliminacyjnego do Silesia Business & Life Golf Cup 2017, zagraliśy gościnnie w turnieju firmy Konsalnet – dodaje Sevković.

 

Rajskie miejsce

Pięciogwiazdkowy hotel Sheraton Salobre Golf Resort na wzgórzach Gran Canarii był strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o miejsce turnieju. Niezapomniane widoki na góry i morze, baseny sprawiające wrażenie unoszenia się w krajobrazie, dwa 18-dołkowe pola golfowe, w tym jedno w scenerii Wielkiego Kanionu, a drugie spowite palmami kokosowymi, to z pewnością warunki godne Silesia Busines & Life. Gran Canaria to ucieleśnienie raju. Zielono-pomarańczowa wyspa w archipelagu kanaryjskim to miejsce, gdzie plaże są tak piękne, woda tak ciepła i wino tak dobre, że wybaczalne jest leżenie na leżaku przez cały dzień.

– Turniej na Gran Canarii był świetnie zorganizowany i chociaż nie jestem golfowym mistrzem, mogłem wspólnie z żoną korzystać z dobrodziejstw wyspy. Słońce, plaże, baseny – moja żona była zachwycona i nie miała czasu na nudę, kiedy ja zmagałem się w golfowych rozgrywkach – przyznaje Sebastian Magrian, menager pola golfowego Sierra w Wejherowie.

 

Golfowe współzawodnictwo

Turniej Silesia Business & Life cieszył się sporym powodzeniem. Nie był łatwy, bo kanaryjskie pole golfowe to miejsce dość wymagające. Do finału Silesia Business & Life Golf Cup 2017 spośród wszystkich graczy awans zapewnili sobie zwycięzcy poszczególnych grup. Obok wyniki I turnieju eliminacyjnego rozegranego na Gran Canarii.

– Gratulujemy wszystkim – i zwycięzcom, i przegranym, bo golf to przede wszystkim zabawa. Dziękujemy naszym partnerom i współorganizatorom – przede wszystkim firmie KOMU Group Sp. z o.o. To kolejny, udany wyjazd, a najlepsze jeszcze przed nami – podsumowuje Klaudiusz Sevković.

Klasyfikacja: Strokeplay Brutto:

Runda 1  Runda 2 Total
1. Piotr Ludyga 79 83 162
2. Bogdan Bigus 79 90 169
3. Piotr Malesa 83 87 170
4. Witold Kwiatkowski 84 87 171
5. Leszek Bać 92 82 174

Klasyfikacja: Stableford Netto – HCP 0-15,0

Runda 1  Runda 2 Total
1. Mariusz Szumański 39 34 73
2. Marek Królikowski 36 31 67
3. Zdzisław Wolny 33 30 63
4. Krzysztof Borończyk 31 31 62
5. Ewa Ludyga 29 31 60

Klasyfikacja Stableford Netto – HCP 15,1-30:

Runda 1  Runda 2 Total
1. Wiesław Bednarz 34 33 67
2. Aneta Zatwarnicka 31 33 65
3. Renata Marszałek 33 31 64
4. Zbigniew Górecki 33 30 63
5. Ewa Szczepańska 38 23 61

Galeria