Turniej eliminacyjny Silesia Business & Life Golf Cup – 14 maj 2016 Pole golfowe Zawarcie – Gorzów Wielkopolski

Powyższa data rozpoczyna polski cykl turniejów eliminacyjnych do wielkiego finału Silesia Business & Life Golf Cup. Zespół pola golfowego Zawarcie przyjął nas z otwartymi ramionami, a zawodnicy zapisali się co do ostatniego miejsca już tydzień przed turniejem. Było nam niezmiernie miło, iż w tych okolicach nasze wydarzenie cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. 9-cio dołkowe pole golfowe powstało w wyniku rekultywacji składowiska. Tereny rekreacyjne stanowią wspaniałe miejsce wypoczynku dla  mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego oraz przybyłych gości. Tereny pola golfowego to także Driving Range z zadaszonymi i oświetlonymi stanowiskami, putt & chip area, oraz budynek klubowy. Obiekt pełni również funkcję ośrodka szkoleniowego, dzięki utworzeniu Akademii Golfa dla dzieci i młodzieży. Wspaniała organizacja pracy kadry zarządzającej polem oraz niesamowita chęć siania idei gry w golfa wpłynęła na naszą decyzję, aby po raz drugi zorganizować na tym polu, jeden z naszych kluczowych turniejów. Do walki o możliwość gry w turnieju głównym w Siemianowicach Śląskich stanęło 64 zawodników nie tylko z okolic Gorzowa Wlk., ale z całej Polski. Reprezentanci Zawarcia, Binowa, Kalinowa, Modrego Lasu, Kamienia Pomorskiego rywalizowali nie tylko pomiędzy sobą , ale też zmierzyli się z polem golfowym, które wcale do najłatwiejszych nie należy. Warunki atmosferyczne również nie były sprzyjające. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr, który sprawiał, że osiągnięcie dobrego wyniku było nie lada wyczynem. Jednak dla golfistów nie ma wymówek i wszyscy z uśmiechami na twarzach zakończyli zmagania. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Strokeplay brutto, Stableford netto w kat. HCP 0-15,0 oraz  Stableford netto w kat. HCP 15,1-30,0.

Główne nagrody oraz vouchery umożliwiające start w turnieju finałowym wręczali Klaudiusz Sevkovic – organizator turnieju, Robert Woźniak – manager Pola Golfowego Zawarcie oraz reprezentujący Urząd Miasta wiceprezydent Łukasz Marcinkiewicz.

Nagrody o jakie współzawodniczyli golfiści to: cenne puchary, torby golfowe, kije golfowe, piłki golfowe, vouchery umożliwiające udział w finale. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora pamiątkowe czapeczki golfowe z logiem turniejowym, piłeczki golfowe, pamiątkową przypinkę.

Atrakcją turnieju był konkurs Hole in one – tygodniowy golfowy wyjazd na Gran Canarię ufundowany przez firmę Komu Group, jednakże nikomu w tym turnieju nie udało się wygrać tego dodatkowego zadania. Osoby odczuwające niedosyt rywalizacji miały możliwość udziału w kolejnych turniejach eliminacyjnych cyklu Silesia Business & life Golf Cup 2016. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Wyniki turnieju eliminacyjnego Silesia Business & Life Golf Cup w Gorzowie Wielkopolskim

STROKEPLAY brutto

I    Kiejrys Jakub

II   Follendorf Andrzej

III  Jarosz Dariusz

IV  Sykut Leszek

 Rzęsa Ryszard

STABLEFORD netto w kat. HCP 0-15,0

I    Żdan Andrzej

II   Ostałowski Mariusz

III   Ceglewski Kazimierz

IV   Koźlińska Natalia

V   Jaroszewski Andrzej

STABLEFORD netto w kat. HCP 15,1-30,0

I    Korniejczuk Jakub

II   Rzeźniewski Romuald

III   Muchajer Michał

IV   Klofta Maciej

V    Rzeźniewski Maciej